Orange the World campagne 2025 - activiteiten Zwolle
Campagne Orange the world 25 november van start
Van 25 november tot 10 december vindt de campagne Orange the World plaats, gericht tegen geweld tegen vrouwen. De VVAO Zwolle, de Soroptimisten en Zonta hebben de handen in één geslagen. Dit heeft geleid tot een mooi, gevarieerd programma met diverse activiteiten in Zwolle. Meer info hierover vind je in de agenda van VVAO Zwolle.
Op 25 november start de campagne met het oranje verlichten van diverse gebouwen in Zwolle. Wethouder Dorrit de Jong, de stadsdichter en een gedeputeerde van de Provincie Overijssel zijn hierbij aanwezig.
Van 25 november tot 10 december verspreiden we lespakketten op scholen voor voortgezet onderwijs in Zwolle over de campagne. Een aantal scholen heeft al aangegeven mee te willen doen. VVAO-lid Annemiek Woldendorp coördineert deze actie. Het lespakket is ontwikkeld door de Soroptimisten.
Tijdens de campagneperiode vind je bij een aantal Zwolse boekhandels, de Stadkamer en andere bibliotheken in Zwolle een speciaal hiervoor ingerichte leestafel met interessante boeken over femicide en geweld tegen vrouwen. VVAO-lid Elies de Geus coördineert deze actie.
Op 9 december organiseert VVAO Zwolle samen met sportschool Tabonon twee gratis bokslessen voor meiden tussen 14 en 18 jaar, met als doel om de weerbaarheid en het zelfvertrouwen van meiden te versterken. Er kunnen 40 meiden deelnemen. Dus heb je een dochter, nichtje, kleindochter of buurmeisje die mee wil doen? Dan kan ze zich aanmelden via de QR-code hiernaast. VVAO-lid Roeli Pot organiseert deze actie.

Scan QR-code voor aanmeldformulier
Op 29 november wordt in het Fraterhuis de film ‘Everybody loves Touda’ vertoont. De film is een meeslepend drama over vrouwen in de Marokkaanse samenleving. Kaartjes voor de film zijn alleen te bestellen via de QR-code op de flyer hiernaast.
Op 4 december organiseren de Soroptimisten en Zonta Zwolle het theatercollege ‘Zij is van mij’ in Odeon Zwolle. Na een lezing van Saskia Belleman (bekende rechtbankverslaggever en misdaadjournalist) gaat Sacha de Boer (journalist) in gesprek met politie, OM, Veilig Thuis èn Barbara Godwaldt, wiens zus werd vermoord door haar ex-partner. Tickets zijn beschikbaar op de website van de Zwolse theaters. Inmiddels is de voorstelling uitverkocht, maar via de website van de Zwolse theaters kun je je aanmelden voor de wachtlijst.

Doe mee, zet de data in je agenda, meld je aan als vrijwilliger! Kijk voor nog meer acties op de website van Orange the World.
Onze doelen
Maatschappelijk empowerment
Persoonlijk empowerment
Fondsen
Doen
Lid worden
Contact
Contact
VVAO Kantoor
Postbus 8186
1802 KD Alkmaar
kantoor@vvao.nl
![]()
© 2026 V.V.A.O.. ALL RIGHTS RESERVED





